Lis 26

Dekanalna promocja lektorska

25 listopada odbyła się w naszej parafii dekanalna promocja lektorska pod przewodnictwem Metropolity Warszawskiego J.E. Kazimierza Kardynała Nycza. W poczet lektorów zostało włączonych 16 nowych chłopców – 3 z naszej parafii (Filip Anduła, Wojciech Pachulski i Adam Staciwa). Serdecznie im gratulujemy!

Było to wielkie święto dla całej służby liturgicznej dekanatu – podczas liturgii wszyscy odnowili swoje przyrzeczenia ministranckie. Szczególny wkład w przygotowanie nowych lektorów miał ks. Łukasz Przybylski z parafii Adamowizna, który przez cały rok koordynował przebieg kursu. Podziękowania należą się również rodzicom za trud, który włożyli w przekaz wiary młodym chłopcom.

Po uroczystej Mszy Świętej w naszej kawiarence miał miejsce obfity w pizzę i słodycze poczęstunek.

Ufamy, że piękna uroczystość przyczyni się do rozwoju Służby Liturgicznej Ołtarza w całym dekanacie grodziskim.

Mogą Cię zainteresować...

Permalink do tego artykułu: http://swietaanna.nazwa.pl/?p=2602