Ogłoszenia

32 Niedziela Zwykła

32 Niedziela Zwykła
11 listopada 2018

1. Dzisiaj Narodowe Święto Niepodległości. Módlmy się wspólnie za Ojczyznę. Ten szczególny dzień, to okazja do wyrażenia naszej dumy i radości, ale i odpowiedzialności za przyszłość naszej Ojczyzny. Zapalając wieczorem o godz. 19.18 świece – symbol naszej modlitwy, będziemy dziękować Opatrzności Bożej za wolną Ojczyznę i prosić o dalszą nad nią opiekę.
2. W ramach Roku św. Stanisława Kostki organizujemy parafialną pielgrzymkę do Rostkowa i Przasnysza w dniu 17 listopada. Wyjazd o godz. 7.00, autokar będzie bezpłatny. Przyjmujemy zapisy, zapraszamy dzieci, młodzież i osoby starsze.
3. Taca z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na budowę kościoła w Adamowiźnie.
4. W przyszłą niedzielę o godz. 16.00 Msza św. w kościele i spotkanie dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców.
5. Ufundowany został kielich mszalny na 100-lecie Niepodległości. Ten jubileuszowy dar zostanie poświęcony dziś na Mszy św. o godz. 16.00. kielich jest wystawiony przy ołtarzu. Dziękujemy też p. inżynierowi Andrzejowi Rosińskiemu za ocynkowanie kraty przy drzwiach wejściowych do kościoła.

 

31 Niedziela Zwykła

31 Niedziela Zwykła

4 listopada 2018r.

 

 1. Na zbliżające się Święto 100-lecia Niepodległości przygotowane są świece do zapalenia w oknach domów w dniu 11 listopada
  o godz. 19:18. Organizatorzy uroczystości centralnej w Warszawie w Świątyni Opatrzności Bożej oprócz zaproponowanych świec zachęcają też do składania intencji mszalnych za Ojczyznę. Ofiara za świecę jest dobrowolna, również intencje mszalne są z ofiarą dobrowolną. Nad rozprowadzeniem świec i odpowiednich druczków z intencjami czuwają członkowie Akcji Katolickiej. Do nich kierujemy pytania i oni udzielają wyjaśnień. Są do dyspozycji przed kościołem.
 2. Święto Niepodległości w naszym kościele przewiduje w przyszłą niedzielę 11 listopada występ zespołu wokalno-muzycznego
  z Kanady na Mszy Św. o godz. 10.30 i po niej odpowiedni koncert trzydziestominutowy. Msza Św. w intencji ojczyzny z udziałem nowych władz samorządowych i pocztami sztandarowymi będzie odprawiona o godz. 16.00 z akompaniamentem młodzieżowej orkiestry dętej.
 3. Na 100-lecie Niepodległości Ojczyzny ufundowane zostały dwa dary. Pierwszy to okazały kielich mszalny od wspólnot naszej parafii i ocynkowanie kraty przy wejściu do kościoła. Nowy kielich będzie użyty podczas sprawowanej Eucharystii o godz. 16.00. Za ocynkowanie kraty wejściowej do kościoła dziękujemy panu
  inż. Andrzejowi Rosińskiemu.
 4. Listopadowa gregorianka zbiorowa za zmarłych jest odprawiana codziennie o godz. 17.30.
 5. Nowe wypominki za zmarłych będą odprawione we wtorek
  6 listopada o godz. 18.00.
 6. Organizujemy parafialną pielgrzymkę do Rostkowa i Przasnysza
  w dniu 17 listopada. Zapraszamy dzieci, młodzież i osoby starsze. Przyjmujemy już zapisy z wpłatą 20 zł.

Permalink do tego artykułu: http://swietaanna.nazwa.pl/?page_id=2707