Pielgrzymka do Ziemi Świętej 2018

UWAGA! ZAPISY ZAKOŃCZONE (brak miejsc)


AKTUALNE INFORMACJE DLA OSÓB JUŻ ZAPISANYCH NA PIELGRZYMKĘ:

Drugą ratę (3800PLN/os.) należy wpłacić na konto biura podane poniżej do końca sierpnia (wyjątkowo do 3 września br.) w tytule podając „grupa 27/10/18/Z imię/imiona nazwisko”. Kwotę 115$/os. należy zabrać ze sobą na wyjazd w celu opłacenia biletów wstępu. 

numer konta do wpłat:
ING BANK ŚLĄSKI S.A. 98 1050 1559 1000 0023 4571 8254
PATRON TRAVEL SP. Z O.O.
ul. Zakroczymska 1, 00-225 Warszawa

Przedpielgrzymkowe spotkanie z organizatorami (ks. Krzysztof Liman oraz o. Zbigniew Swęd) odbędzie się 16 września (niedziela) o godz. 16.00 w kaplicy (po schodach w dół) w parafii Św. Anny w Grodzisku Maz. Obecność nie jest obowiązkowa (jest jednak zalecana).


Piąta Ewangelia
PIELGRZYMKA do Ziemi Świętej

17 – 27.10.2018 (11dni, samolot)

1 DZIEŃ: WARSZAWA – TEL AWIW

Spotkanie w Warszawie na lotnisku Okęcie przy stanowisku PATRON TRAVEL o godz. 13.00. Wylot do Tel Awiwu o godz. 15.40. Przylot do Tel Awiwu o godz. 20.30. Przejazd do hotelu w Betlejem. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.

2 DZIEŃ: BETLEJEM – AIN KAREM

Śniadanie. Zwiedzanie Betlejem: Bazylika Narodzenia Pańskiego, Bazylika św. Katarzyny i Grota św. Hieronima, Grota Mleczna, Pole Pasterzy. Przejazd do Ain Karem: kościół Nawiedzenia i św. Jana Chrzciciela. Muzeum Izraela (makieta Jerozolimy), Menora i Kneset (z zewnątrz) – współczesny parlament izraelski. Obiadokolacja. Nocleg.

3 DZIEŃ: JORDAN – JERYCHO – MORZE MARTWE

Śniadanie. Przejazd nad rzekę Jordan – odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Postój w Jerychu przy sykomorze Zacheusza. Wjazd na G. Kuszenia. Postój z kąpielą nad Morzem Martwym. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

4 DZIEŃ: CEZAREA NADMORSKA – NAZARET – KANA

Śniadanie. Przejazd do Cezarei – rzymskiej stolicy Palestyny z Nowego Testamentu: miasto krzyżowców, słynny rzymski akwedukt oraz amfiteatr. Przejazd do Nazaretu: Bazylika Zwiastowania oraz kościół św. Józefa. Kana Galilejska – dla małżeństw odnowienie przyrzeczeń. Obiadokolacja i nocleg w Galilei.

5 DZIEŃ: TYBERIADA – JEZIORO GALILEJSKIE – KAFARNAUM – GÓRA BŁOGOSŁAWIEŃSTW – KOROZAIN – TABGA

Śniadanie. Tyberiada – kościół św. Piotra. Rejs statkiem po Jeziorze Galilejskim. Wizyta w Kafarnaum i Tabgha: Kościół Rozmnożenia Chleba i Ryb oraz Kościół Prymatu św. Piotra. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

6 DZIEŃ: GÓRA BŁOGOSŁAWIEŃSTW – WZGÓRZA GOLAN – CEZAREA FILIPOWA – MAGDALA

Śniadanie. Przejazd na Górę Błogosławieństw – Domus Galilaeae. Korozain – ruiny biblijnego miasta, gdzie nauczał i uzdrawiał Jezus. Przejazd przez Wzgórza Golan. Cezarea Filipowa (Banias) – pozostałości miasta z czasów Chrystusa z pogańskim sanktuarium boga Pana. Wizyta w Magdali – miejscu, z którego pochodziła Maria Magdalena. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

7 DZIEŃ: G. TABOR – SEBASTIA – NABLUS

Śniadanie. Przejazd na Górę Tabor. Wizyta w Sebastii: kościół św. Jana, forum, rzymska bazylika, teatr. Przejazd do Nablus – studnia jakubowa. Przejazd do Jerozolimy. Obiadokolacja. Nocleg.

8 DZIEŃ: JEROZOLIMA

Śniadanie. Zwiedzanie Starego Miasta w Jerozolimie: kościół św. Anny, konwent Ecce Homo, Droga Krzyżowa (Via Dolorosa), Bazylika Grobu Bożego. Wzgórze Świątynne – jeśli będzie to możliwe. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

9 DZIEŃ: JEROZOLIMA – BETANIA

Śniadanie. Panorama Jerozolimy i widok na Wzgórze Świątynne. Góra Oliwna: miejsce Wniebowstąpienia, Kościół Pater Noster, Dominus Flevit, Ogród Oliwny, Bazylika Agonii, symboliczny „grób” Maryi. Wizyta w Betanii. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

10 DZIEŃ: JEROZOLIMA

Śniadanie. Przejazd na Górę Syjon: Opactwo Zaśnięcia i Wieczernik, Kościół św. Piotra In Galicante. Dzielnica Mea Sharim, Zachodnia Jerozolima. Ściana płaczu i powitanie szabatu. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

11 DZIEŃ: TEL AWIW – WARSZAWA

Wyjazd na lotnisko w Tel Awiwie o godz. 06.45. Wylot do Polski o godz. 11.25. Lądowanie w Warszawie o godz. 14.25.

 

PROGRAM RAMOWY. KOLEJNOŚĆ ZWIEDZANIA MOŻE ULEC ZMIANIE.

CENA: 4850 PLN + 115 USD (1050 PLN płatne przy zapisie*, 3800 PLN do końca sierpnia, 115 USD płatne na miejscu kontrahentowi)

*W razie rezygnacji kwota 50PLN nie jest zwrotna.
Rezygnacja możliwa jest maksymalnie na 3 miesiące przed wylotem.

 CENA ZAWIERA: przelot samolotem (LOT); opłaty lotniskowe;  transfery autokarem; 10 noclegów w hotelach 3* (pokoje 2-, 3-osobowe);  10 śniadań i 10 obiadokolacji w formie bufetu;  opiekę przewodnika; ubezpieczenie KL, NNW oraz konsekwencje chorób przewlekłych, bilety wstępu i inne kosztów realizacji programu – (115 USD/os. płatne na miejscu kontrahentowi);

CENA NIE ZAWIERA: posiłków i napojów na pokładzie samolotu; napojów do obiadokolacji; dodatkowego ubezpieczenia kosztów rezygnacji (2,5% lub 7,5% ceny); dopłaty do pokoju jednoosobowego (1050PLN); wydatków osobistych.

Na czas wyjazdu należy posiadać paszport ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu z pielgrzymki. Paszport nie może zawierać pieczątek m.in. syryjskich, libańskich, irańskich, libijskich!

 

 

ORGANIZATOR PIELGRZYMKI:

ks. Krzysztof Liman – wikariusz parafii św. Anny w Grodzisku Maz.
krzysztof.liman@gmail.com
+48 506 762 377

we współpracy z:

Franciszkańskim Biurem Turystyczno-Pielgrzymkowym
00-225 Warszawa, ul. Zakroczymska 1
tel. +48 (22) 635 97 75, fax +48 (22) 635 04 91e-mail: biuro@patrontravel.pl , www.patrontravel.pl

ZALETY PROGRAMU W SKRÓCIE:

  • Lecimy w ciągu dnia (większość lotów do Tel-Avivu odbywa się w nocy, a tym samym drugi dzień jest przeznaczany na odpoczynek); również powrót nie jest nocny
  • Atrakcyjny termin
  • Na miejscu mamy pełnych 9 dni na zwiedzanie i modlitwę
  • Druga połowa października to wspaniałe warunki klimatyczne (około 25ºC) na pobyt w Ziemi Świętej
  • Optymalny autorski program, oparty na doświadczeniu oraz zawierający najpiękniejsze i najważniejsze miejsca religijno-turystyczne
  • Pokoje 2-osobowe w wypróbowanych hotelach (dobre warunki i smaczne jedzenie)
  • Doświadczone biuro turystyczno-pielgrzymkowe
  • Niezwykle ceniony pilot pielgrzymki: p. Hanna Woźniak
  • Opieka duszpasterska: ks. Krzysztof Liman – prawie dwa lata praktyki misyjnej w Izraelu, praktyka w organizacji pielgrzymek.

 

PROGRAM I POWYŻSZE INFORMACJE W FORMACIE PDF DO WYDRUKU ZNAJDZIESZ TUTAJ

 


 

Permalink do tego artykułu: http://swietaanna.nazwa.pl/?page_id=2752