Pielgrzymka do Ziemi Świętej 2018

UWAGA! ZAPISY ZAKOŃCZONE (brak miejsc)

PIELGRZYMKA ZAKOŃCZONA!
Kilka zdjęć znajdziesz TU


 

Piąta Ewangelia
PIELGRZYMKA do Ziemi Świętej

17 – 27.10.2018 (11dni, samolot)

1 DZIEŃ: WARSZAWA – TEL AWIW

Spotkanie w Warszawie na lotnisku Okęcie przy stanowisku PATRON TRAVEL o godz. 13.00. Wylot do Tel Awiwu o godz. 15.40. Przylot do Tel Awiwu o godz. 20.30. Przejazd do hotelu w Betlejem. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.

2 DZIEŃ: BETLEJEM – AIN KAREM

Śniadanie. Zwiedzanie Betlejem: Bazylika Narodzenia Pańskiego, Bazylika św. Katarzyny i Grota św. Hieronima, Grota Mleczna, Pole Pasterzy. Przejazd do Ain Karem: kościół Nawiedzenia i św. Jana Chrzciciela. Muzeum Izraela (makieta Jerozolimy), Menora i Kneset (z zewnątrz) – współczesny parlament izraelski. Obiadokolacja. Nocleg.

3 DZIEŃ: JORDAN – JERYCHO – MORZE MARTWE

Śniadanie. Przejazd nad rzekę Jordan – odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Postój w Jerychu przy sykomorze Zacheusza. Wjazd na G. Kuszenia. Postój z kąpielą nad Morzem Martwym. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

4 DZIEŃ: CEZAREA NADMORSKA – NAZARET – KANA

Śniadanie. Przejazd do Cezarei – rzymskiej stolicy Palestyny z Nowego Testamentu: miasto krzyżowców, słynny rzymski akwedukt oraz amfiteatr. Przejazd do Nazaretu: Bazylika Zwiastowania oraz kościół św. Józefa. Kana Galilejska – dla małżeństw odnowienie przyrzeczeń. Obiadokolacja i nocleg w Galilei.

5 DZIEŃ: TYBERIADA – JEZIORO GALILEJSKIE – KAFARNAUM – GÓRA BŁOGOSŁAWIEŃSTW – KOROZAIN – TABGA

Śniadanie. Tyberiada – kościół św. Piotra. Rejs statkiem po Jeziorze Galilejskim. Wizyta w Kafarnaum i Tabgha: Kościół Rozmnożenia Chleba i Ryb oraz Kościół Prymatu św. Piotra. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

6 DZIEŃ: GÓRA BŁOGOSŁAWIEŃSTW – WZGÓRZA GOLAN – CEZAREA FILIPOWA – MAGDALA

Śniadanie. Przejazd na Górę Błogosławieństw – Domus Galilaeae. Korozain – ruiny biblijnego miasta, gdzie nauczał i uzdrawiał Jezus. Przejazd przez Wzgórza Golan. Cezarea Filipowa (Banias) – pozostałości miasta z czasów Chrystusa z pogańskim sanktuarium boga Pana. Wizyta w Magdali – miejscu, z którego pochodziła Maria Magdalena. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

7 DZIEŃ: G. TABOR – SEBASTIA – NABLUS

Śniadanie. Przejazd na Górę Tabor. Wizyta w Sebastii: kościół św. Jana, forum, rzymska bazylika, teatr. Przejazd do Nablus – studnia jakubowa. Przejazd do Jerozolimy. Obiadokolacja. Nocleg.

8 DZIEŃ: JEROZOLIMA

Śniadanie. Zwiedzanie Starego Miasta w Jerozolimie: kościół św. Anny, konwent Ecce Homo, Droga Krzyżowa (Via Dolorosa), Bazylika Grobu Bożego. Wzgórze Świątynne – jeśli będzie to możliwe. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

9 DZIEŃ: JEROZOLIMA – BETANIA

Śniadanie. Panorama Jerozolimy i widok na Wzgórze Świątynne. Góra Oliwna: miejsce Wniebowstąpienia, Kościół Pater Noster, Dominus Flevit, Ogród Oliwny, Bazylika Agonii, symboliczny „grób” Maryi. Wizyta w Betanii. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

10 DZIEŃ: JEROZOLIMA

Śniadanie. Przejazd na Górę Syjon: Opactwo Zaśnięcia i Wieczernik, Kościół św. Piotra In Galicante. Dzielnica Mea Sharim, Zachodnia Jerozolima. Ściana płaczu i powitanie szabatu. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

11 DZIEŃ: TEL AWIW – WARSZAWA

Wyjazd na lotnisko w Tel Awiwie o godz. 06.45. Wylot do Polski o godz. 11.25. Lądowanie w Warszawie o godz. 14.25.


 

PROGRAM I POWYŻSZE INFORMACJE W FORMACIE PDF DO WYDRUKU ZNAJDZIESZ TUTAJ

 


 

Permalink do tego artykułu: http://swietaanna.nazwa.pl/?page_id=2752