Meksyk 2020

Do Matki Bożej z Guadalupe

28.01–14.02.2020r. (18 dni, samolot)

PIELGRZYMKA Z WYPOCZYNKIEM

ORGANIZATOR:

ks. Krzysztof Liman
wikariusz par. Św. Anny w Grodzisku Maz.

krzysztof.liman@gmail.com

+48 506 762 377


we współpracy z:

Ad Astra
www.adastra.waw.pl

I DZIEŃ – WARSZAWA – MIASTO MEKSYK 

Przelot na trasie Warszawa – Miasto Meksyk (z przesiadką). Przylot wieczorem do Miasta Meksyk. Kolacja i nocleg.

II DZIEŃ – MIIASTO MEKSYK

Śniadanie. Nawiedzenie Sanktuarium Matki Bożej z Guadalupe. Po wspólnym zwiedzaniu czas wolny na indywidualną modlitwę i zakup pamiątek. Przejazd do słynnych piramid w Teotihuacan: Piramida Słońca, Piramida Księżyca, Piramida Pierzastego Węża i zespoły pałacowe z malowidłami.  Kolacja i nocleg.

III DZIEŃ – MIASTO MEKSYK

Śniadanie. Zwiedzanie Miasta Meksyk: Stare Miasto z Katedrą Matki Bożej, Pałacem Prezydenckim, Zocalo, Muzeum Antropologiczne. Przejażdżka łodziami po azteckich kanałach w Xochimilco w towarzystwie tradycyjnej muzyki i śpiewów mariachis. Kolacja i nocleg.

IV DZIEŃ – CACAHUAMILPA – TAXCO

Śniadanie. Zwiedzanie najpiękniejszej jaskini Meksyku – Cacahuamilpa. Przejazd do słynącego z wyrobów srebra Taxco: spacer po krętych uliczkach kolonialnego miasta, wizyta w barokowym kościele Św. Priscylii i Św. Sebastiana. Czas wolny na odwiedzenie licznych warsztatów oferujących wyroby ze srebra. Kolacja i nocleg.

V DZIEŃ – TAXCO – ACAPULCO

Śniadanie. Przejazd do słynnego kurortu Meksyku – Acapulco. Zakwaterowanie w godzinach popołudniowych (opcja all inclusive). Nocleg.

VI DZIEŃ – ACAPULCO

Odpoczynek w Acapulco. Wieczorem wyjazd na La Quebrada, gdzie od kilkudziesięciu lat odważni clavadistas – skoczkowie, skaczą do wody z pionowej 35-metrowej skały – symbol Acapulco. Nocleg.

VII DZIEŃ – ACAPULCO – CUERNAVACA – PUEBLA

Przejazd do Puebla. Po drodze krótka przerwa na spacer po mieście „wiecznej wiosny” – Cuernavaca. Kolacja i nocleg w Puebla.

VIII DZIEŃ – PUEBLA – OAXACA 

Śniadanie. Spacer po starówce w Puebli: kościół Św. Dominika, Katedra. Następnie przejazd przez góry Sierra Madre do Oaxaca. Po drodze krótka przerwa na zdjęcia z olbrzymimi kaktusami w tle. Wieczorny spacer po kolonialnym centrum Oaxaca: Katedra, Zocalo, kościół Santo Domingo. Kolacja i nocleg.

IX DZIEŃ – MONTE ALBAN – TULE – TEHUANTEPEC

Śniadanie. Zwiedzanie dawnej stolicy Zapoteków – Monte Alban. Następnie przejazd przez góry Sierra Madre do Tehuantepec. Po drodze postój przy najstarszym drzewie Meksyku w miejscowości Tule. Podczas dnia wizyta w rodzinnej fabryczce wytwarzającej mezcal i targi wyrobów indiańskich. Kolacja i nocleg w Tehuantepec/Salina Cruz.


X DZIEŃ – SUMIDERO – SAN JUAN CHAMULA – ZINACANTAN

Śniadanie. Przejazd szybkimi łodziami po majestatycznym Kanionie Sumidero, którego ściany dochodzą do 1000 metrów wysokości. Podziwianie niezwykłych cudów przyrody, jak np. formacji skalnej zwanej “choinką”. Możliwość spotkania krokodyli, małp i ptaków. Zwiedzanie synkretycznego kościółka w San Juan Chamula, w którym to, co chrześcijańskie w niezwykły sposób miesza się z tym, co pochodzi z religíi szamańskich. Wioska Majów Zinacantan. Kolacja i nocleg.

XI DZIEŃ –  AQUA AZUL – PALENQUE

Śniadanie. Przejazd do Palenque. Po drodze wizyta nad błękitnymi kaskadami Agua Azul, możliwość kąpieli i spacerów wzdłuż kaskad. Podziwianie wspaniale wkomponowanego w dżunglę wodospadu Mishol – Ha. Kolacja i nocleg.

XII DZIEŃ – YAXCHILAN – GOLONDRINAS  

Wczesny wyjazd z hotelu. Śniadanie w dżungli. Przejazd motorówkami po wyłaniającej się z porannej mgły rzece Usumacinta do małej, położonej w tropikalnej dżungli strefy archeologicznej Yaxchilan. Dla chętnych spacer po tropikalnym lesie. Orzeźwiająca kąpiel i wypoczynek pod wodospadami Golondrinas. Kolacja i nocleg w Palenque.

XIII DZIEŃ – PALENQUE – MERIDA

Śniadanie. Zwiedzanie porozrzucanych w dżungli budynków Majów w Palenque: Świątynia Inskrypcji, Świątynia Krzyża, Świątynia Słońca. Przejazd na Półwysep Jukatan. Krótki pobyt nad Zatoką Meksykańską. Przejazd do Meridy. Wieczorem spacer po kolonialnej stolicy Jukatanu, zwanej Paryżem Meksyku. Kolacja i nocleg.

XIV DZIEŃ – IZAMAL – CHICHEN ITZA

Śniadanie. Wizyta w najważniejszym sanktuarium na Yucatanie – Izamal. Zwiedzanie wspaniałego kompleksu budowli Majów w Chichen Itza m.in. Piramida Kukulkana, Świątynia Tysiąca Kolumn, Obserwatorium, Święta Studnia, Boisko do gry w pelote. Dojazd do Cancun/Playa del Carmen. Zakwaterowanie (opcja all inclusive).

XV DZIEŃ – CANCUN/ PLAYA DEL CARMEN

Odpoczynek w Cancun/Playa del Carmen. Plażowanie na wspaniałych plażach nad Morzem Karaibskim. Nocleg.

XVI DZIEŃ – CANCUN/ PLAYA DEL CARMEN

Odpoczynek w Cancun/Playa del Carmen. Plażowanie na wspaniałych plażach nad Morzem Karaibskim. Nocleg.

XVII DZIEŃ – CANCUN – EUROPA

Po południu przejazd na lotnisko i rozpoczęcie podróży powrotnej do Europy. Przelot na trasie Cancun – Warszawa (z przesiadką).

XVIII DZIEŃ – WARSZAWA

Lądowanie w Warszawie. Zakończenie pielgrzymki.

Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany kolejności zwiedzania

CENA:

5200 PLN + 1945 USD – dla grupy liczącej 21-25 osób

5150 PLN + 1900 USD – dla grupy liczącej 26–30 osób

5100 PLN + 1800 USD – dla grupy liczącej 31–35 osób

5000 PLN + 1730 USD – dla grupy liczącej 36–40 osób

5000 PLN + 1675 USD – dla grupy liczącej min. 41 osób

CENA ZAWIERA:

– przelot na trasie Warszawa – Meksyk – Warszawa /z przesiadkami/

– noclegi w hotelach 3*/4* /pokoje dwuosobowe, dopłata do pokoju jednoosobowego 720 USD/

– wyżywienie 2 razy dziennie /śniadanie, obiadokolacja/

– wyżywienie all inclusive w Acapulco i Cancun

– przejazdy autokarem wg programu

– bilety wstępu do zwiedzanych obiektów

– opiekę lokalnego pilota-przewodnika

– napiwki dla lokalnej obsługi

– ubezpieczenie KL i NNW /zawiera ubezpieczenie od chorób przewlekłych/  

ZALETY PROGRAMU W SKRÓCIE:

 • Komfortowa podróż – lecimy z Warszawy do miasta Meksyk z jedną przesiadką w Europie i wracamy z Cancun (bez powrotu do miasta Meksyk) z jedną przesiadką w Europie
 • Atrakcyjny termin (w województwie mazowieckim częściowo ferie zimowe)
 • Aż 18 dni! Na miejscu mamy swobodny czas na zwiedzanie, odpoczynek i modlitwę
 • Luty to wspaniałe warunki klimatyczne (około 20-28ºC)
 • Optymalny autorski program zawierający najpiękniejsze i najważniejsze miejsca religijno-turystyczne w południowej części Meksyku
 • Program, który zapewnia czas na odpoczynek we wspaniałych miejscach nad oceanem w hotelach all-inclusive
 • Niepowtarzalna okazja pielgrzymowania do sanktuarium Matki Bożej z Guadalupe
 • Pełna cena zawierająca bilety wstępu, napiwki etc. – brak ukrytych kosztów
 • Pokoje 2-osobowe w wypróbowanych hotelach 3* i 4*
 • Doświadczone biuro turystyczno-pielgrzymkowe
 • Opieka duszpasterska: ks. Krzysztof Liman – praktyka w organizacji pielgrzymek

Drodzy pielgrzymi,

Serdecznie zapraszam Was na kolejny fascynujący i – za sprawą odległości, długości i ceny – nieco szalony wspólny wyjazd!

Meksyk ujmuje cudowną naturą, niepowtarzalną atmosferą oraz wspaniałym klimatem. Każdy kto tam był, powraca zachwycony! Propozycja skierowana jest do tych, którzy zapragną spędzić w pięknym Meksyku dłuższy okres czasu i bez pośpiechu zwiedzić południe kraju łącząc pielgrzymowanie z turystyką oraz z wypoczynkiem. Bogaty program zawiera zarówno najważniejsze miejsca religijne, kulturowe jak i te związane z plażowaniem we wspaniałych kurortach. Jak zawsze nikt nie będzie żałował ani jednej wydanej złotówki!

Listę tworzę wedle kolejności zgłoszeń. Ilość miejsc jest ograniczona, dlatego zainteresowanych proszę o pilny kontakt. Zapisanie się związane jest z wpłatą zaliczki (1000PLN/os.) na podane przeze mnie konto, a w późniejszym czasie z podpisaniem umowy i wypełnieniem niezbędnych dokumentów.

Zgłoszenia przyjmuję od chwili obecnej. Liczę na to, że wspólnymi siłami do 10 października 2019r. uda się uzbierać liczbę ponad 41 osób, co wpłynie znacząco na obniżenie ceny. Dlatego bardzo proszę o dzielenie propozycją wyjazdu z przyjaciółmi, rodziną, sąsiadami i znajomymi.

Pozdrawiam serdecznie i zachęcam do wyjazdu.

ks. Krzysztof Liman

Cieszę się bardzo, gdyż lista jest już prawie pełna, a kolejne zapisane osoby wpłyną na obniżenie finalnej ceny.
ZAPRASZAM SERDECZNIE!

KLIKNIJ NA KAPELUSZ, ABY POBRAĆ PROGRAM PIELGRZYMKI


Permalink do tego artykułu: http://swietaanna.nazwa.pl/?page_id=3171